Bsmu.edu.ua

Title

Áóêîâèíñüêèé äåðæàâíèé ìåäè÷íèé óí³âåðñèòåò

Description

У 2004 році виповнилося 60 років діяльності Буковинського державного медичного університету, а у 2006 році університет буде святкувати 75-річчя від дня свого заснування як вищого навчального закладу. Так склались обставини, що столичний вищий медичний навчальний заклад — 2-й Київський державний медичний інститут — залишився поза увагою дослідників історії медицини України. Про навчальний заклад немає згадки ні в енциклопедіях, ні в довідниках і навіть у Національному музеї історії медицини України. Між іншим, у державному архіві міста Києва міститься "Паспорт 2-го Киевского государственного медицинского института" від грудня 1939 року, а в архівах Київської обласної клінічної лікарні зберігається "Историческая записка к 85-летнему юбилею Первой Советской больницы 1862—1947 годы" (опис № 1, Од. збер. № 19), в яких достатньо висвітлена історія відкриття та діяльності цього вищого медичного навчального закладу, славні традиції якого нині продовжує Буковинська державна медична академія.

Київський виробничо-медичний інститут (1931 -1936) - 2-й Київський державний медичний інститут (1936 —1944) — Чернівецький державний медичний інститут (1944 —1997) — Буковинська державна медична академія (з 1997 року) — така коротка історія заснування й розвитку новоствореного в 1931 році вищого навчального закладу та його трансформації в теперішню Буковинську державну медичну академію (БДМА). Від свого заснування до цього часу навчальний заклад під впливом різних обставин змінював як назву, так і дислокацію, але ніколи не міняв статусу вищого навчального закладу і не переривав свою діяльність із підготовки висококваліфікованих лікарів.

Історична довідка. Рішенням Ради Народних Комісарів колишнього Радянського Союзу всі медичні навчальні заклади в 1930 році були передані з Народного комісаріату освіти в підпорядкування Народному комісаріатові охорони здоро-в 'я. У цьому ж році було визнано доцільним і вперше дозволено розпочати в медінститутах підготовку лікарів на трьох факультетах: лікувально — профілактичному, санітарна - гігієнічному та дитинства (педіатричному). Україні не вистачало лікарів, і це зумовило розпочати організацію медичних інститутів нового, виробничого типу, які отримали назву "лікарня - інститут ". У "лікарнях-інсти-тутах " навчалися медичні працівники із середньою спеціальною освітою. Такі інститути виробничого типу були засновані в усіх республіках Радянського Союзу. В Україні в 1931 році "лікарні — інститути" були створені в Києві, Харкові, Одесі, де уже існували стаціонарні державні медінститути, а також у містах Вінниці, Запоріжжі, Житомирі, Полтаві, Кременчуку, Кіровограді, Миколаєві і Херсоні, де вищих навчальних медичних закладів не було. Усього було створено в Україні 11 медінститутів виробничого типу (лікарня — ВНЗ).

read more

Additional Information

Related Domains



Retrieved from "http://aboutus.com/index.php?title=Bsmu.edu.ua&oldid=23944772"